مقالات

انواع ارورهای یخچال جنرال الکتریک و راه های برطرف کردن آنها

ارورهای یخچال جنرال الکتریک

اگر صاحب یخچال جنرال الکتریک بوده یا قصد خریداری یخچال از این شرکت را دارید پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید تا در مورد خرابی‌‎ و انواع ارورهای یخچال جنرال الکتریک و علل ایجاد آن‌ها صحبت کنیم. اکثر یخچال‌های جدید مجهز به سیستم عیب‌یاب هستند. یخچال جنرال الکتریک نیز این سیستم هوشمند را دارد و در صورت ایجاد هر نوع مشکلی، با نشان دادن کد ارور آن بر روی صفحه نمایشگر، وجود عیب در یخچال را بیان می‌کند.

اگر در مواردی بدون داشتن اطلاعات فنی دست به تعمیر یخچال جنرال الکتریک بزنیم، ممکن است آسیب جدی به یخچال وارد شود. در مواردی هم حتما باید از تکنسین باتجربه کمک بگیریم. در این مقاله همراه ما باشید تا با انواع خطاها و دلیل به وجود آمدن آن‌ها آشنا شویم که در مواقع بروز مشکل، بهترین اقدام را انجام داده و از خسارت‌های بیشتر جلوگیری شود.

شایع ترین ارورهای یخچال جنرال الکتریک

ارور CC یخچال جنرال الکتریک

اگر به هر دلیلی دمای فریز یخچال خیلی زیاد شود و بیش از 120 دقیقه بالاتر از حد نرمال خود باشد، کد خطای CC را بر روی نمایشگر یخچال خود مشاهده خواهید کرد. از جمله دلایل تاثیرگذار، باز ماندن زیاد درب یخچال و فریزر است که باعث کاهش سرمای داخل یخچال میشود. برای رفع این ارور درب یخچال و فریزر را کاملا ببندید.

ممکن است واشرهای یخچال مشکل پیدا کرده و به همن دلیل سرما از فریزر خارج میشود. در صورت نیاز، واشرهای درب یخچال را تعویض کنید و هنگام ایجاد ارور، دکمه کنترل سیستم را برای از بین بردن کد خطا فشار دهید.

خطای CI یخچال جنرال الکتریک

هنگامی که یخساز یخچال به درستی کار نکند، ارور CI به وجود میآید. ممکن است قطعه های کوچک یخ در قسمت جایخی گیر کرده باشند. در این حالت بهتر است اگر قالب یخ با آب پر نشود، شیر ورودی آب را بررسی کنید هر موقع قصد خاموش کردن یخساز را دارید، آب متصل به آن را نیز ببندید. اگر دوباره این کد ظاهر شود، باید مجموعه یخساز را کامل تعویض کنید.

نمایندگی جنرال الکتریک

ارور 89 یا 88 یخچال جنرال الکتریک

از جمله ارورهایی که ممکن است یخچال دچار آن شود، ارور با کد خطای 88 یا 89 است که به علت نوسانات شدید برق یا مسائل و مشکلات الکتریکی به وجود می آید. برای رفع این کد خطا، یخچال را به مدت 5 دقیقه از برق کشیده و مجددا به برق وصل کنید.

ارور DF یخچال جنرال الکتریک

اگر طی 48 ساعت جریانی در مدار یخچال وجود نداشته باشد و یا یکی از قطعات هیتر دیفراست، تایمر، المنت و سنسور مشکلی داشته باشند یخچال فریزر گرم شده و عمل خنک سازی و سرماسازی در یخچال انجام نمیشود. در این صورت ارور یخچال جنرال الکتریک از نوع خطای DF خواهد بود.

کد خطای DEیخچال جنرال الکتریک

اگر در سیستم یخزدایی یخچال و دیفراست اشکالی به وجود بیاید، کد خطای DE بر روی نمایشگر یخچال نشان داده میشود. در این هنگام یخچال را از برق کشیده و اتصالات را چک کنید. ممکن است سیمکشی برق یا المنت یخزدایی آسیب دیده باشد که در این شرایط باید آنها را تعویض کنید. اجزای سیستم یخزدایی یخچال از جمله ترموفیوز، برد، المنت و فن توسط کارشناس مربوطه بررسی و در صورت نیاز تعویض شود.

ارورهای E2 و HRS یخچال جنرال الکتریک

هر دو ارور E2 و HRS به وجود مشکل در برد اصلی اشاره دارند که در هنگام نمایش این کد، باید سریع یخچال را خاموش کرده و با تکنسین تعمیر یخچال تماس بگیرید. ارور hrs در یخچال جنرال الکتریک خیلی مهم بوده و در صورت آسیب جدی برد و قابل تعمیر نبودن آن، هزینه بیشتری را برایمان میگذارد.

خطایFF یخچال جنرال الکتریک

هنگامی که دمای یخچال فریزر با دمای مورد انتظار متناسب نباشد ارور FF ایجاد میشود. ممکن اصست درب یخچال مدت زیاد باز مانده باشد یا ممکن است واشر یا لاستیک در یخچال خراب شده باشد به این دلایل اگر تا دو ساعت دمای یخچال غیر طبیعی باشد این خطا نمایش داده میشود. چیدن درست وسایل داخل خانه هم منجر میشود سرما در تمام محیط یخچال به خوبی گردش پیدا کند برای حل ارور دکمه سیستم چک را فشار دهید تا خطا حذف شود.

مرکز تخصصی تعمیر انواع لوازم خانگی 

خطای TC یخچال جنرال الکتریک

کد TC در واقع جزو ارور یخچال فریزر جنرال الکتریک محسوب نمیشود. این کد فقط بیانگر این است که Turbo Cool فعال شده است. Turbo Cool سیستم سرمایشی سریع مختص جنرال الکتریک میباشد.

ارورهای یخچال جنرال الکتریک

ارور TF یخچال جنرال الکتریک

کد tf نیز خطا نبوده و برعکس tc بیانگر فعال بودن حالت Turbo freeze میباشد. اگر این گزینه فعال باشد، فریزر یخچال با سرعت و شدت بیشتری سرما و یخ تولید میکند. برای غیرفعال کردن این کدها کافی است از تنظیمات پنل نمایشگر گزینه مربوطه را خاموش کنید.

سخن پایانی

یخچال جزو لوازم برقی مهم در آشپزخانه است که نمیتوان آن را آسیب دیده رها کرد و باید سریعا تعمیر شود تا مواد غذایی فاسد نشوند. در یخچالهای جنرال الکتریک و همین طور در ساید بای ساید ممکن است در طی چندین سال کارکرد، مشکلات احتمالی به جود بیایند. آگاهی ما از هر ارور و پیشگیری از آنها، از ایجاد مشکلات سنگین جلوگیری کرده و نقش موثری در افزایش طول عمر لوازم برقی دارد. همچنین در صورتی که برای رفع ارورهای یخچال جنرال الکتریک نیاز به مشاوره با مجموعه ای حرفه ای داشتید، میتوانید با مشاورین شرکت تعمیر یخچال دکتر ساید در ارتباط باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *