مقالات

بررسی انواع ارور یخچال وایت هاوس و راه‌های برطرف کرن آنها

با پیشرفت تکنولوژی و قرارگرفتن نمایشگر بر روی یخچال، کارکرد آن ساده‌تر شده و در صورت بروز مشکل و ارور، کد خطای مربوط به آن را به ما نشان خواهد داد.

وایت هاوس یکی از شرکت‌های آمریکایی تولید‌کننده لوازم آشپزخانه بوده و یخچال این برند جزو محصولات پرفروش حتی در ایران است. انواع ارور یخچال وایت هاوس خبر از مشکلاتی در بخش‌های برودتی، ترموستات، کمپرسور، فن کندانسور و یا برد اصلی یخچال می‌دهد. با دانستن معنی و علت هر کدام از خطاها و رفع به موقع آن، از خسارات بیشتر جلوگیری می‌شود.

ارورهای رایج در یخچال وایت هاوس

در این مقاله می‌خواهیم توضیح ساده و مختصری در مورد هر کدام از ارور یخچال وایت هاوس که متداول‌ هستند ارائه دهیم.

ارور FF یخچال وایت هاوس

این ارور نشان دهنده وجود مشکل در قسمت فن فریز یخچال است که باید سریع رفع شود. هم‌چنین شنیدن صدای زیاد از فریز هم خبر از مشکل این قسمت در یخچال می‌دهد. البته فن فریز در اکثر مواقع قابل تعمیر بوده و نیازی به تعویض آن نیست.

ارور ER CO در یخچال وایت هاوس

هنگامی که در ارتباط بین برد الکتریکی صفحه نمایش روی درب یخچال و برد الکترونیکی اصلی یخچال مشکلی به وجود بیاید، خطای ER CO نمایش داده می‌شود. برای رفع این ارور یخچال وایت هاوس باید ارتباط بین دو برد توسط کارشناس حرفه‌ای بررسی و رفع شود.

ارور F4 و F3 یخچال فریزر

هر دوی این ارورها مشابه یکدیگر هستند. اگر هر یک از آنها بر روی صفحه نمایشگر نقش بست، به این معناست که سنسور یخچال ایراد داشته و باید آن را برطرف کرد.

ارورهای F0،F1، F5، F6 و F7

همه این ارورها مربوط به برد الکترونیکی یخچال می‌باشد. لذا اگر هر کدام از این خطاها را دیدید، ابتدا سیم‌کشی‎‌های یخچال را بررسی کنید. اکثر شرکت‌ها برای رفع این مشکل برد الکترونیکی را تعویض می‌کنند که خیلی پرهزینه‌تر است. اما در مواردی این برد قابل تعمیر می‌باشد. در این مورد فورا یخچال را از برق بکشید و با تعمیرکار مربوطه تماس بگیرید.

ارور HRS مهم‌ترین ارور یخچال وایت هاوس

نمایش این کد خطا بر روی یخچال نشان از مشکل برد اصلی دستگاه است. هنگام ایجاد این ارور فن یخچال از کار می‌افتد و فضای داخلی به سمت گرم شدن می‌رود. در صورت ادامه دار شدن مشکل، یخچال هم به کل خاموش می‌شود. در این حالت تنها چراغ یخچال روشن می‌ماند. هم‌چنین ممکن است صداهای ممتد و طولانی از یخچال شنیده شود.

راه حل برطرف کردن ارور HRS ساید وایت هاوس

برد مهم‌ترین قطعه الکترونیکی یخچال بوده و تمامی قسمت‌های دیگر را کنترل می‌کند. لذا از کار افتادن آن می‌تواند منجر به آسیب به سایر قطعات و خسارت‌های بیشتر شود. هنگام مشاهده این ارور بهترین کار این است که یخچال را از برق بکشید و از یک تکنسین ماهر کمک بخواهید. ارور HRS مهم‌ترین ارور یخچال وایت هاوس است. لذا از هر گونه اقدام داخلی برای تعمیر خودداری کنید. زیرا ممکن است برد به کل خراب شده و شما را مجبور به تعویض یخچال کند.

ارور E0 یخچال ساید وایت هاوس

این ارور به دلیل خرابی در سنسور فریزر یخچال وایت هاوس به وجود آمده و باعث می‌شود سرمای مناسب برای یخچال تولید نشود. باید اتصالات مربوطه چک شود و در صورت برطرف نشدن از تکنسین مجرب کمک گرفته شود.

ارور E1 یخچال فریزر وایت هاوس

اگر برای سنسور یخ زدایی یخچال مشکلی به وجود باید و سرما سازی در یخچال دچار اختلال شود، ارور یخچال وایت هاوس از نوع E1 به وجود می‌آید. ابتدا اتصالات سنسور و همین طور مدار برد الکترونیکی بررسی و عیب‌یابی شود و اگر مشکل برطرف نشد، باید سنسور دیفراست تعمیر گردد.

ارور E3 ساید بای ساید وایت هاوس

این ارور به دلیل عدم تنظیم درست دمای بین یخچال و فریزر شما و یا خرابی سنسور تشخیص دمای یخچال به وجود می‌آید.

ارور E4 یخچال وایت هاوس

ایجاد این ارور یخچال وایت هاوس به این معنی است که هیتر یا المنت یخچال شما دچار مشکل شده است و در نتیجه سرمای یخچال کاهش می‌یابد. برای رفع این مشکل تمام قطعات یخ‌زدایی باید بررسی شوند.

شایع‌ترین مشکلات در یخچال فریزر وایت هاوس

به جز انواع ارور یخچال وایت هاوس که مطرح شد، ممکن است یخچال دچار ایراداتی شود که به تعدادی از آنها می‌پردازیم. رایج‌ترین مشکل، خنک نشدن یخچال است که باید لاستیک دور درب یخچال، درجه و سنسور دمای یخچال، کمپرسور و فن دستگاه بررسی شود. هم‌چنین ممکن است گاز یخچال فریزر خالی شده و نیاز به شارژ مجدد داشته باشد.

گرم بودن بدنه یخچال هم اگر مربوط به ستون کنار درب یخچال فریزر باشد، طبیعی است. بهتر است فاصله یخچال از دیواره‌های اطراف هم چک شود که حداقل 10 سانت باشد. در صورت گرم شدن زیاد بدنه باید با تعمیرکار مشکل را در میان بگذارید.

صدای زیاد یخچال ممکن است به لیل نقص در فن‌ها، یا تراز نبودن یخچال باشد که می‌توانید با پایه‌های زیر یخچال، آن را تنظیم کنید. در کل صدای ناشی از روشن بودن کمپرسور یا دیفراست یخچال طبیعی می‌باشد.

سخن پایانی

یخچال وایت هاوس جزو یخچال فریزرهایی است که با الگوهای ظریف طراحی شده و به راحتی نظر همه مصرف‌کنندگان را به خود جلب می‌کند. هر وسیله الکتریکی، از جمله یخچال، پس از مدت زمان زیادی کار کردن یا ایرادات برقی مانند نوسانات و عوامل دیگر، ممکن است دچار آسیب شود. بهتر است ضمن استفاده از محافظ برق، محیط اطراف یخچال از نظر دمایی مناسب بوده و محل قرارگیری آن، صاف و بدون شیب یا پستی بلندی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.