قبل از پرداختن به تعمیرات یخچال و مخصوصا تعمیرات یخچال جنرال الکتریک، بهتر است کمی با شرکت جنرال الکتریک و نیز آناتومی یخچال جنرال الکتریک آشنا شویم. در این مطلب شما با انواع عیب یابی، تعمیرات جنرال الکتریک، تعمیر یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک و نیز مختصری با تاریخچه این شرکت آشنایی پیدا خواهید کرد.

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

شناخت اجزا به منظور تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

یخچال هایی که امروزه تولید می شوند، اکثرا داری این قطعات هستند: کمپرسور، کندنسور، اواپراتور، ترموستات و گاز خنک کننده. بدیهی است که بروز عیب و نقص در هر کدام از این اجزا موجب اخلال در فرآیند خنک کنندگی می شود.

عیب یابی در تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

یکی از مهم ترین مراحل در هنگام تعمیرات یخچال، خصوصا تعمیرات یخچال جنرال الکتریک، عیب یابی است. اگر تعمیر یخچال شما توسط افرد مجرب و متخصص انجام نشود، این احتمال هست که عیب یابی به درستی صورت نپذیرد و به اشتباه قطعه ای دیگر تعویض و یا تعمیر شود که این موجب صرف هزینه بیشتر و یا آسیب بیشتر به یخچال یا فریزر گردد.

تعمیرات ساید بای ساید جنرال الکتریک

نیاز به گفتن نیست که یکی از اصلی ترین لوازم خانه یخچال است و امروزه کمتر خانه ای یافت می شود که درآن از یخچال استفاده نشود. از آنجایی که یخچال از آن دسته از لوازم است که 24 ساعت شبانه روز باید کار کند و خاموش بودن آن برای مدتی، باعث خرابی مواد غذایی می شود، پس در تعمیر آن هر گونه تاخیر و تعللی مساوی با فاسد شدن کل مواد، خصوصا مواد درون فریزر است.
باید در نظر داشت که قطعات یخچال جنرال الکتریک، کمی کمیاب هستند و به همین دلیل تعمیرات یخچال اگر توسط متخصص انجام نشود، سوای از کیفیت تعمیر، امکان دارد بیش از حد معمول طول بکشد. پس تاکید می کنیم که تعمیرات یخچال ساید را حتما به نمایندگی های مجاز جنرال الکتریک بسپارید.

اهمیت بُرد در تعمیرات جنرال الکتریک

یکی از مواردی که هزینه تعمیرات یخچال جنرال الکتریک را بالا می برد، برد این یخچال است. در هنگام نصب یخچال، اکثر نصاب ها به مصرف کنندگان توصیه می کنند که مراقب برد آن باشند چرا که تعویض آن می تواند هزینه بر باشد. تعمیر برد یخچال جنرال الکتریک با بالاترین کیفیت و سریع ترین زمان ممکن توسط متخصصین ما در مجموعه دکتر ساید انجام می شود.
ما در مجموعه دکتر ساید با چندین سال تجربه درخشان در زمینه تعمیرات جنرال الکتریک، تعمیرات ساید بای ساید جنرال الکتریک، تعمیر فریزر و… مفتخر بوده ایم که خدمات تعویض و تعمیر قطعات را با بالاترین کیفیت و کمترین زمان ممکن برای مشتریان عزیز انجام دهیم.

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک

اجزای یخچال فریزر جنرال الکتریک

اواپراتور (Evaporator)

ترموستات

فیلتر یا درایر

کندنسور

کمپرسور

 • کمپرسور یخچال جنرال الکتریک

این وسیله یکی از دستگاه های مکانیکی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد. وظیفه کمپرسور تولید نیروی مکش برای خارج کردن گاز مبرد از اوپراتور، متراکم کردن گاز و انتقال آن به کندانسور است. کمپرسور یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک معمولا از یک قسمت مکانیکی و یک قسمت الکتریکی تشکیل شده است.

 • کندنسور یخچال جنرال الکتریک

وظیفه کندنسور خنک نگه داشتن گاز سیالی است که در درون یخچال می آید. به طور کلی، گاز فریونی که کمپرسور آن را متراکم کرده، توسط کندنسور به مایع تبدل شده و خنک می گردد. کندانسور بسته به شیوه تبادل گرما با محیط، به سه دسته تقسیم می شود:

 1. کندانسور هوایی :
  همانطور که از نام آن می توان حدس زد، اساس کار این نوع کندانسور با هوا است. بر اساس نوع کندانسور هوایی، این دستگاه با جریان هوای طبیعی یا مصنوعی کار می کند. در نوع اول کندانسور در معرض هوای آزاد قرار می گیرد تا در جریان طبیعی هوا کویل های آن خنک شود. در نوع دوم این دستگاه با استفاده از یک دمنده یا فن، جریان هوا در کندانسور قرار می گیرد.
 2. کندانسور آبی:
  در این نوع کندانسور ماده سیالی که وظیفه انتقال ماده مبرد را دارد، آب است. این نوع از کندانسور نیز به سه دسته تقسیم می شود. نوع اول کندانسور دو لوله ای است، که در آن آب سرد از لوله داخلی و ماده مبرد از لوله بیرونی عبور می کند. نوع دوم کندانسور آبی شل اند کویل (پوسته و کویل) است. در این دستگاه آب از داخل کویل و ماده مبرد از داخل پوسته عبور می کند.
  نوع سوم نیز نوع کندانسور پوسته و لوله است. در این نوع آب از داخل لوله و ماده مبرد از داخل پوسته عبور می کند.
 3. کندانسور تبخیری:
  در این نوع کندانسور ویژگی های دو نوع قبلی در یک جا استفاده می شود. به این معنی که از آب و هوا برای دریافت گرما از ماده مبرد استفاده می شود.
 • درایر

محل نصب این دستگاه در مقابل کمپرسور است و به طریق کاهش دمای هوای ورودی باعث جدا شدن ذرات آب از هوا می شود. هنگامی که گاز فریون از کندنسور عبور می کند، ممکن از حاوی رطوبت باشد به همین دلیل قبل از سرد شدن، از فیلتر یا همان درایر عبور می کند تا کاملا خشک شود. بهتر است در هنگام تعویض یا تعمیر کمپرسور، درایر نیز تعویض شود که کیفیت سرما دهی یخچال در بهترین حد خود بماند.

 • ترموستات یخچال جنرال الکتریک

قطع و وصل کردن جریان برق درون کمپرسور بر عهده ترموستات است.

 • اواپوراتور

اواپوراتور یکی از قطعات اصلی در عمل سرما سازی یخچال فریزر می باشد. به نحوی می توان گفت وظیفه تبدیل کردن مایع به گاز در فضای یخچال را برای انجام عمل سرما سازی، به عهده این قطعه است. در واقع هر زمانی ملاحظه کردید که یخچال گرم است و سرما ندارد، باید به فکر تعمیر یخچال و اوپراتور آن باشید.

تشخیص زمان تعمیرات جنرال الکتریک

چه زمانی باید با متخصصین و تعمیرکاران برای تعمیرات یخچال جنرال الکتریک تماس بگیریم؟ چه زمانی یخچال ما نیاز به تعمیر دارد؟ معمولا وقتی چنین حالت هایی در یخچال ایجاد می شود، نیاز به تعمیر دارد:

تعمیرات یخچال جنرال الکتریک
 • یخچال صدای زیاد و غیر طبیعی می دهد؛
 • فریزر به درستی عمل یخ سازی را انجام نمی دهد؛
 • یخچال بیش از حد معمول برق مصرف می کند؛
 • کمپرسور یخچال از کار افتاده یا به درستی کار نمی کند؛
 • یخچال دچار برفک شده باشد؛
 • آب مخزن خالی شده باشد؛
 • ستون ها و بدنه یخچال داغ می شوند؛
 • صفحه نمایش یخچال خاموش می شود؛
 • درب یخچال درست باز و بسته نمی شود یا واشر پاره شده است.

توجه داشته باشید که در صورت بروز هر یک از مشکلات زیر در یخچال، از انجام هر گونه عمل یا تعمیری خودداری کنید. چرا که تعمیرات جنرال الکتریک از تعمیرات تخصصی است، کوچکترین دستکاری در یخچال می تواند باعث خرابی بیشتر آن شود. لذا چنانچه اگر یخچال فریزر جنرال الکتریک شما دچار مشکلی شد، با متخصصین این کار تماس بگیرید.

تخصص کادر دکتر ساید در تعمیرات جنرال الکتریک

متخصصین ما در مجموعه دکتر ساید سال هاست که در سرویس، تعویض قطعات و تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در کنار مصرف کنندگان عزیز بوده و هستند. این تیم حرفه ای و مجرب در امور زیر تخصص دارند:

 • تعمیر و تعویض قطعات یخچال فریزر و ساید بای ساید جنرال الکتریک؛
 • سرویس کلی و تعمیرات جنرال الکتریک در کمترین زمان و بالاترین کیفیت؛
 • تعمیر و سرویس فریزر؛
 • تعمیر آبسرد کن و یخساز ؛
 • تعویض فیلتر یخچال.

با توجه به توضیحات بالا، هر لحظه یخچال فریز شما دچار نقص شد، شما می توانید به راحتی با شماره های که در سایت درج شده است، تماس حاصل فرمایید تا خدمات تعمیر یخچال را از مجموعه دکتر ساید در کمترین زمان دریافت کنید. تخصص ما سرویس دهی با کیفیت بالا در کمترین زمان ممکن است.

تعمیر یخچال جنرال الکتریک در شرق تهران
سرویس و نصب یخچال جنرال الکتریک در غرب تهران
عیب یابی و تعمیر جنرال الکتریک در شمال تهران
نمایندگی تعمیرات یخچال جنرال الکتریک در جنوب تهران