تماس با جنوب تهران

021-66554292

تماس با سراسر تهران

021-88283930

تماس با غرب تهران

021-46292165

تماس با مرکز تهران

021-66552791

تماس با شرق تهران

021-86110960

تماس با شمال تهران

021-22861174

دکتر ساید مجموعه تخصصی با در اختیار داشتن تکنسین های مجرب و با تجربه آماده خدمت رسانی به صورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل است. چناچه هر یک از لوازم خانگی شما دچار مشکل شد و نیاز به تعمیر داشتید با پر کردن فرم یا تماس با شماره های زیر در کمتر از 2 ساعت بهترین تعمیرکار مجموعه به آدرس گفته شده مراجعه کرده و خدمات تعمیر در محل را آغاز می کند.

درخواست فوری تعمیرکار

نام و نام خانوادگی

تراز کردن یخچال، جزو مهم‌ترین کارها پس از جابجایی یا خرید یخچال است. زیرا تراز نبودن یخچال مشکلات زیادی از جمله سرو صدا و نشتی را بوجود می‌آورد. آیا از تراز بودن یخچال خود مطمئین هستید؟

به همان اندازه‌ای که یخچال اهمیت دارد، قرار دادن آن در جای مناسب و تراز کردن یخچال نیز از اهمیت بسزایی برخوردار می‌باشد. زیرا اگر آن را در مکان نامناسب و به طور ناصحیح قرار دهید، صداهای عجیب و غربی از آن خواهید شنید و یخچال شما با آسیب‌هایی مواجه می‌شود. اگر برای شما نیز این سوال به وجود آمده است که چگونه یخچال خود را تراز کنیم، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

تعمیر یخچال در منزل

مضرات تراز نبودن یخچال

پس از آن که یخچال مورد نظر خود را خریداری کردید، باید آن را به خوبی تراز نمایید؛ زیرا تراز نبودن آن مضرات فراوانی به همراه دارد. اگر یخچال تراز نباشد، لاستیکی که در قسمت درب آن وجود دارد، به خوبی به بدنه آن نمی‌چسبد و این امر باعث ورود هوای گرم به داخل محفظه یخچال می‌شود. بدون شک در این شرایط به موتور یخچال فشار بیشتری برای خنک کردن فضای داخلی آن وارد می‌گردد. تراز نبودن یخچال وایت هاوس باعث عدم حرکت روان گاز در لوله‌ها شده و عمل خنک کردن به خوبی انجام نمی‌پذیرد. از این رو پس از مدتی لازم است که نسبت به تعمیر یخچال وایت هاوس اقدام نمایید.

علائم یخچالی که تراز نیست

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه می‌شوند این است که از کجا بفهمیم کف یخچال تراز است یا نه؟ اصلی‌ترین علامتی که نشان دهنده تراز نبودن یخچال است، کار کردن آن با سر و صدای زیاد است. این صداها به خصوص در هنگام شب برای تمامی اعضای خانه بسیار آزار دهنده است. علت اصلی ایجاد سر و صدایی که به آن اشاره کردیم کمپرسور یخچال است، زیرا در اثر تنظیم نبودن، فشار بسیار زیادی را تحمل نموده و بیش از اندازه لازم کار می‌کند. همان‌گونه که می‌دانید درب یخچال باید به صورت خودکار بسته شود، اگر شما درب آن را باز کردید و خود به خود بسته نشد، به تراز نبودن آن فکر کنید. همچنین لرزش شدید یخچال در هنگام کار کردن، سومین علامتی است که نشان می‌دهد یخچال شما در جای مناسبی قرار ندارد.

یخچال را کجا نصب کنیم؟

قطعاً اولین مرحله نصب یک یخچال، تعیین یک محل مناسب برای قرارگیری آن است. در هنگام انتخاب محل نصب یخچال باید به پارامترهای زیر توجه کنید:
• یخچال را در مکانی قرار دهید که جریان هوا به راحتی در اطراف آن وجود داشته باشد.
فاصله‌ای که یخچال باید از دیوار داشته باشد، با توجه به مدل آن تعیین می‌شود؛ اما میانگین آن از 10 تا 30 سانتی‌متر می‌باشد.
• یخچال را در مکانی دور از تابش نور خورشید نصب کنید. در هنگام نصب آن مطمئن شوید که یخچال شما از لوازمی مانند اجاق گاز، بخاری، شوفاژ، آبگرمکن و سماور فاصله داشته باشد؛ زیرا این لوازم با گرمای خود، باعث کاهش کارایی یخچال می‌گردند.
• دقت کنید که یخچال را باید بر روی یک سطح صاف قرار دهید.

چناچه یخچال پروفایل در محل نا درستی نصب شده باشد؛ پس از مدتی با مشکلاتی مواجه شده و باید برای تعمیر یخچال پروفایل به نمایندگی های این برند مراجعه نمایید.

تعمیر یخچال فریزر شبانه روزی
چگونه یخچال را تراز کنیم

اهمیت تراز بودن یخچال

تراز کردن یخچال اهمیت بسیار زیادی در کیفیت و کارایی آن دارد. برای مثال اگر یخچال مابه به درستی تراز نشود پس از مدتی استفاده با مشکل مواجه شده و باید سریعا برای تعمیر یخچال مابه اقدام کرد. اگر شما در هنگام نصب یخچال خویش، به تراز بودن آن توجه نکنید، با پیامدهای مختلفی مواجه می‌شوید که به یخچال آسیب‌های جبران ناپذیری وارد می‌کند. همان‌گونه که می‌دانید در لوله‌های فلزی یخچال، مایعی جریان دارد که به آن گاز یا مایع سردساز می‌گویند. اگر یخچال شما در جای نامناسبی قرار گرفته و تراز نباشد، در جریان این مایع اختلال ایجاد شده و یخچال در قسمت یخ ساز و ایجاد هوای خنک، دچار اختلال می‌گردد و در سیستم ضد برفک آن نیز مشکلات متعددی ایجاد می‌شود. تمامی این موارد باعث ایجاد فشار برای موتور یخچال شده و عمر آن را کاهش می‌دهد.

نحوه تراز کردن یخچال

اگر شما نیز به تازگی یک یخچال خریداری کرده‌اید و در زمینه نصب و تراز کردن آن با مشکل مواجه هستید، نگران نباشید! خوشبختانه شیوه‌های مختلفی وجود دارند که از طریق آن می‌توانید به بهترین شکل ممکن یخچال خود را تراز نموده و به این صورت سر و صدای آن را کاهش دهید. همچنین افزایش کارایی و راندمان بالای موتور هم، در اثر تراز کردن یخچال به وجود می‌آیند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا به برخی از مهم‌ترین شیوه‌های تراز کردن یخچال اشاره کنیم.

برداشتن شبکه جلوی یخچال

یکی از انواع روش‌های تراز کردن یخچال، برداشتن شبکه جلوی یخچال است. برای انجام این کار باید ابتدا شبکه‌ای که در قسمت زیرین یخچال واقع شده است را بردارید. برداشتن این شبکه، با توجه به مدل یخچال تعیین می‌شود. در برخی از یخچال‌ها می‌توان با باز کردن پیچ‌هایی که بر روی آن قرار گرفته است، شبکه جلوی یخچال را برداشت. برخی دیگر نیز دارای زبانه‌هایی هستند که توسط آن امکان باز کردن شبکه یخچال وجود دارد. اگر برای تراز کردن یخچال از طریق برداشتن شبکه جلوی آن به مشکل برخوردید، می‌توانید از دفترچه راهنمای آن استفاده کنید.

تنظیم کردن تراز با استفاده از پایه تراز یخچال

یکی دیگر از شیوه‌هایی که بسیاری از افراد برای تراز کردن یخچال آن را به کار می‌برند، استفاده از پایه تراز یخچال است. پایه‌های تراز در قسمت پشت شبکه یخچال قرار گرفته‌اند و یکی از بهترین گزینه‌ها برای تراز کردن آن به شمار می‌روند. تنظیم یخچال با این پایه‌ها بسیار ساده است؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن‌ها را بچرخانید تا ارتفاع یخچال به خوبی تنظیم شود. برای انجام این کار باید یک نفر یخچال را به سمت عقب خم کند تا شما بتوانید به خوبی به پایه‌های تراز دسترسی داشته باشید.
اگر به این پایه‌ها دقت کنید، متوجه خواهید شد که پیچ آن‌ها به صورت چپ گرد هستند و شما می‌توانید با استفاده از یک آچار یا پیچ گوشتی ساده، آن‌ها را در ارتفاع بلند یا کوتاه تنظیم نمایید. اگر می‌خواهید پایه‌های یخچال را کوتاه کنید، باید آن را در جهت عکس عقربه‌های ساعت بچرخانید و به این صورت از طریق تنظیم پایه یخچال، آن را تراز کنید.

تراز کردن یخچال با غلطک زیر یخچال

یکی دیگر از شیوه‌هایی که بسیاری از افراد برای تراز کردن یخچال آن را به کار می‌برند، استفاده از پایه تراز یخچال است. پایه‌های تراز در قسمت پشت شبکه یخچال قرار گرفته‌اند و یکی از بهترین گزینه‌ها برای تراز کردن آن به شمار می‌روند. تنظیم یخچال با این پایه‌ها بسیار ساده است؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن‌ها را بچرخانید تا ارتفاع یخچال به خوبی تنظیم شود. برای انجام این کار باید یک نفر یخچال را به سمت عقب خم کند تا شما بتوانید به خوبی به پایه‌های تراز دسترسی داشته باشید.
اگر به این پایه‌ها دقت کنید، متوجه خواهید شد که پیچ آن‌ها به صورت چپ گرد هستند و شما می‌توانید با استفاده از یک آچار یا پیچ گوشتی ساده، آن‌ها را در ارتفاع بلند یا کوتاه تنظیم نمایید. اگر می‌خواهید پایه‌های یخچال را کوتاه کنید، باید آن را در جهت عکس عقربه‌های ساعت بچرخانید و به این صورت از طریق تنظیم پایه یخچال، آن را تراز کنید.

تراز کردن یخچال در سطح شیب دار

یکی از سخت‌ترین مراحلی که برای تراز کردن یخچال در پیش روی ما قرار دارد، تراز کردن آن بر روی یک سطح شیب دار است. ممکن است برخی از افراد آشپزخانه‌ای داشته باشند که سطح آن شیب دارد و باید یخچال را به گونه‌ای صحیح بر روی آن قرار دهند. برای برطرف کردن این مشکل، باید در زیر یک یا دو پایه از یخچال خویش، از قطعات مسطحی استفاده کنید تا یخچال شما را به سمت بالا متمایل کرده و با دو پایه دیگر هم اندازه نماید. این قطعات مسطح (که به زیر یخچالی نیز معروف هستند) اگر به بهترین شکل ممکن نصب شوند، به خوبی اثر شیب را خنثی خواهند کرد. لازم به ذکر است که از چوب زیر یخچال نیز می‌توان برای از بین بردن اختلاف آن با شیب استفاده نمود. اگر انجام این کار برای شما سخت است، حتماً از یک متخصص و تکنسین نصب یخچال کمک بگیرید.

چگونه یخچال را تراز کنیم

راه‌های اطمینان از تراز بودن یخچال

پس از آن که یخچال خود را به شیوه‌هایی که به آن اشاره کردیم، در جای درست قرار دادید، حال باید از تراز بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر در ذهن شما نیز در مورد نحوه تشخیص تراز بودن کف یخچال سوالی به وجود آمده است، به موارد زیر توجه کنید:
• برای اطمینان از نصب صحیح یخچال خویش، می‌توانید از ابزار تست تراز یخچال استفاده نمایید. این ابزار را بالای یخچال و یا درون یکی از طبقات آن قرار دهید. اگر مشاهده نمودید که مایع آن به سمت جلو یا عقب متمایل است، بدانید که یخچال شما باید به خوبی تراز شود. با شل و سفت کردن پایه های یخچال و یا غلطک آن، می‌توان به بهترین شکل ممکن این کار را انجام داد. زمانی که مایع این ابزار در وسط قرار گرفت، نشان دهنده آن است که یخچال شما در جای درست خویش قرار گرفته است.
• دومین شیوه‌ای که می‌توانید از آن برای تست تراز بودن یخچال استفاده نمایید، یک لیوان آب است. درون یک لیوان، مقداری آب ریخته و هنگامی که هنوز پر نشده است، آن را بر روی سقف یخچال قرار دهید. اگر سطح آب داخل لیوان صاف باشد، نشان دهنده تراز بودن یخچال است و در غیر این صورت باید دوباره اقدام به تراز کردن آن نمایید.
• راه حل سوم، امتحان تراز بودن یخچال از طریق درب آن است. برای انجام این کار ابتدا درب یخچال را باز نموده و به آرامی آن را رها کنید. اگر درب دوباره به جای خود برگشت و بسته شد، نشان دهنده آن است که یخچال شما کاملاً تراز است.

سخن پایانی

تراز نبودن یخچال، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید، زیرا باعث ایجاد مشکلات متعددی برای آن می‌گردد. آگاهی از محل‌ مناسب نصب و روش‌های درست برای تراز دستگاه، به ما در استفاده صحیح از یخچال کمک می‌کند. در این مقاله سعی کردیم شما را با شیوه‌های درست تراز کردن یخچال آشنا کنیم. اما قطعا کمک گرفتن از یک تکنسین حرفه‌ای و باتجربه خیال شما را راحت‌تر می‌کند. متخصصین دکتر ساید علاوه بر تراز کردن یخچال شما، عیب یابی و تعمیر دستگاه شما را نیز در سریع‌ترین زمان ممکن انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *