تعمیرات جاروبرقی از خدمات پر کاربرد است زیرا امروزه جارو برقی یکی از اصلی ترین اجزای لوازم منزل است و کمتر خانه ای را می توان یافت که در آن جارو برقی، از هر نوع و برندی وجود نداشته باشد. نبود این وسیله و یا خراب شدن آن می تواند زندگی روزمره را با دردسر همراه کند؛ خصوصا برای آن دسته از افرادی که به نظافت خانه اهمیت زیادی می دهند.
تعمیرات جاروبرقی نیز به خاطر پرکاربرد بودن این وسیله، نیازی جدی محسوب می شود. در اکثر جاروبرقی هایی که امروزه در بازار موجود می باشند خصوصا برندهای معروف، تکنولوژی پیشرفته ای به کار رفته است و نقص و خرابی در هر کدام از آن ها، نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای را اجتناب ناپذیر می کند. تعمیرات جاروبرقی کاری تخصصی است که باید توسط یک تکنیسین کارآزموده انجام شود.

طرز کار جارو برقی

یکی از ابتدایی ترین موارد در تعمیر جاروبرقی، شناخت ساختار آن است. ساختمان و اجزای تشکیل دهنده جارو برقی به دو دسته کلی تقسیم می شود: اجزای الکتریکی و اجزای مکانیکی. مانند هر وسیله برقی دیگری، موتور مهم ترین بخش یک جارو برقی می باشد. در یک جاروبرقی معمولی، برق مورد نیاز موتور الکتریکی در حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ وات تخمین زده می شود، از این رو پنج تا ده برابر انرژی مورد نیاز لامپ قدیمی، برق مصرف می کند.
طرز کار جارو برقی به این صورت است که پس از روشن شدن موتور، تسمه به کار می افتد و با به حرکت در آمدن فن، عملیات مکش انجام می شود. به طور کلی، عملیات مکش در طی مراحل زیر انجام می شود:

به حرکت درآمدن فن

چرخش هوا در جاروبرقی

به کار افتادن تسمه لاستیکی

خارج شدن هوا از پورت خروجی

روشن شدن موتور

ایجاد خلاء درون

هوایی که از سمت دیگر موتور جاروبرقی خارج می شود بسیار گرم تراز هوای ورودی است و علت آن گرمای موتور است که با این هوا، خارج می شود. پس گرم بودن هوای خروجی دلیلی بر خرابی و تعمیر جارو برقی نیست.

مشکلات رایج در جارو برقی

در هنگام استفاده از جارو برقی، موارد زیر از نمونه های شایعی هستند که احتمال رخ دادن آن ها وجود دارد. دقت داشته باشید که در بسیاری از مواقع مشکل با یک عمل ساده مانند تعویض کیسه حال می شود و نیازی به تعمیر جاروبرقی نیست:

تعمیرات جاروبرقی در تهران

خاموش شدن ناگهانی جارو برقی

دلیل آن می تواند سوختگی موتور باشد اما در اغلب مواقع، این مشکل به خاطر پارگی کابل برق رخ می دهد.

مکش کم

یکی از مشکلات رایجی است که در هنگام تعمیر جارو برقی با آن مواجه می شویم. مکش کم جارو برقی خود می تواند علل مختلفی داشته باشد:

 • مسدود بودن خرطوم و یا گردن جارو
 • پر بودن کیسه
 • مسدود شدن فیلتر
 • کثیف بودن برس
 • عدم چرخش برس جارو برقی
  این اتفاق نیز هر از گاهی رخ می دهد. وقتی برس نمی چرخد، جارو برقی توان از بین بردن خاک را ندارد. این مشکل با یک تعویض قطعه برطرف می شود و چندان مورد حادی نیست.

سر و صدای زیاد جارو برقی

یکی دیگر از مشکلات جاروبرقی ، صدای بلند آن به هنگام کار کردن با آن است. عواملی مانند خرابی پروانه ها ، خراب شدن بوش یا بلبرینگ از دلایل سروصدای بالای جاروبرقی است که برای رفع آن باید این قطعات را تعویض یا تعمیر کرد.

داغ شدن بیش از حد جارو برقی

یکی از مشکلات رایج جاروبرقی ها داغ شدن بیش از اندازه آن هاست. اغلب داغ شدن موتور جاروبرقی عادی است و معمولا اگر پس از مدت کوتاهی از کار کردن، موتور جاروبرقی بیش از حد داغ شده باشد، سیستم ایمنی جاروبرقی به صورت خودکار جاروبرقی را خاموش می کند و بعد از سرد شدن دوباره دستگاه شروع به کار خواهد کرد.
اما اگر این اتفاق فوق رخ ندهد، جاروبرقی بیش از حد داغ خواهد شد یا جاروبرقی مدام خاموش می شود. در این حالت باید جاروبرقی را خاموش کرده و به قطعات آن را بررسی کنید.

تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی روشن نمی شود

روشن نشدن جاروبرقی می تواند خیلی ترسناک باشد. و ممکن است فکر کنید که برای همیشه جاروبرقی خود را از دست داده اید و باید هزینه کنید و یک دستگاه جدید بخرید اما این طور نیست. اما این مشکل از جمله مشکلات رایج و البته قابل حل است قبل از اینکه از تعمیرکار جاروبرقی کمک بگیرید بایستی مواردی را بررسی کنید. اول از وصل بودن دوشاخه جاروبرقی به پریز مطمئن شوید. برق شهری را بررسی کنید ممکن است منطقه شما دچار قطعی برق باشد. حالا جاروبرقی را باز کنید و از فضا داشتن کیسه اطمینان حاصل کنید. اگر هیچ یک از موارد گفته شده نبود، با مرکز تعمیر جاروبرقی دکتر ساید تماس بگیرید. ممکن است کلید خاموش روشن دستگاه دچار مشکل شده باشد و یا ایراد جدی باشد و موتور معیوب شده باشد.

بوی سوختگی جاروبرقی

یکی از ایرادات جدی در جاروبرقی به مشام رسیدن بوی سوختگی هنگام روشن کردن جاروبرقی است. این بوی سوختگی ممکن است به دلیل پر بودن کیسه جاروبرقی باشد. اما معمولا علت های جدی تر مانند پارگی تسمه تایم یا ایرادات در موتور جاروبرقی منشا بوی سوختگی. در نظر داشته باشید بوی سوختگی یک مشکل جدی است و به هیچ عنوان نباید به کار خود با جاروبرقی ادامه دهید و سریعا باید از خدمات تعمیرات جاروبرقی استفاده کنید.

حرکت نکردن جاروبرقی

زمانی که خانم های خانه دار از جاروبرقی استفاده می کنند نیاز دارند که دستگاه به راحتی روی زمین و فرش کشیده شود تا بتوانند همه قسمت را تمیز کنند. گاهی حرکت جاروبرقی به کندی صورت می گیرد که می تواند ناشی از وزن زیاد کیسه باشد که در این صورت باید سریعا آن را تخلیه نمایید. اما علت اصلی جرکت نکردن دستگاه، خرابی و ساییدگی چرخ های جاروبرقی است. در چنین شرایطی باید چرخ ها را بررسی کنید و چرخ های آسیب دیده توسط تعمیرکار جاروبرقی تعویض شود.

خرابی دکمه روشن و خاموش

خراب شدن دکمه خاموش روشن دستگاه مشکل چندان جدی ای نست اما توسط خود شما هم قابل تعمیر نیست و باید توسط تکنسین های تعمیر جاروبرقی تعمیر شود. اگر هنوز گارانتی دستگاه شما تمام نشده و با این مشکل مواجه شده اید به راحتی می توانید با نمایندگی تعمیر جاروبرقی خود تماس بگیرید و از خدمات پس از فروش آن استفاده نمایید.

تعمیرات جاروبرقی در تهران

نکاتی برای جلوگیری از خرابی جارو برقی

 • از ورود هر شیء تیز مانند تکه های شکسته شیشه به داخل جارو برقی خود داری کنید؛
 • از ورود اشیا سنگین و پر حجم به داخل جارو برقی خود داری کنید؛
 • هیچ وقت خالی کردن کیسه را به تعویق نیندازید. کیسه را سر موقع تعویض کنید چرا که پر بودن کیسه فشار زیادی به موتور می آورد؛
 • فیلتر های جارو برقی را بررسی و تمیز کنید. اگر زمان زیادی از خرید جارو برقی شما می گذرد، فیلترها را تعویض کیند؛
 • از تا شدن خرطومی جلوگیری کنید؛
 • از ورود آب به داخل جارو برقی به شدت پرهیز کنید؛ مکان های مرطوب را ابتدا خشک، سپس جارو کنید؛
 • اگر خانه شما بزرگ است و یا به هر دلیلی حجم کاری بالا است، سعی کنید جارو کشیدن را به دو بخش تقسیم کنید و تمام کار را یکجا انجام ندهید. به این صورت فشار کمتری به موتور وارد می شود.
 • حتما از کیسه متناسب با جارو برقی خود استفاده کنید.
 • هنگام استفاده از کیسه و یا تعویض کیسه جاروبرقی از اتصال صحیح کیسه به دهانه خرطومی لوله اطمینان حاصل کنید.
 • غلطک برس را هر از چند گاهی بررسی کنید. معمولا پیچیدن مو و نخ در غلطک باعث کند شدن حرکت رول می شود. اگر خودتان مهارت کافی در این زمینه ندارید بهتر است این کار را به یک تکنسین بسپارید.
 • یکی دیگر از نکات نگه داری از جاروبرقی، بررسی دوره ای تسمه است. تسمه رول را به خوبی بررسی کنید. فرسودگی تسمه باعث لق شدن آن می شود و باید تعویض گردد

با رعایت کردن این نکات ساده و در عین حال مهم و کاربردی، می توانید از خرابی و نیاز به تعمیر جارو برقی جلوگیری کنید.

هزینه تعمیرات جاروبرقی

هزینه تعمیرات جاروبرقی با توجه به برند دستگاه، نوع و قطعه خرابی، نوع قطعه یدکی و… متغیر است. هزینه تعمیر توسط تعمیرکار پس از بازبینی و عیب یابی دستگاه باید به شما اعلام شود. در هنگام تعمیر از تعمیرکار بخواهید که حتما از قطعات یدکی اورجینال استفاده کند. اگرچه این کمی هزینه را بالا می برد اما مطمئن خواهید بود که در کوتاه مدت، دوباره جارو برقی شما به تعمیر نیاز نخواهد داشت.

تعمیرات جاروبرقی در دکتر ساید

همانطور که گفته شد تعمیر جاروبرقی کاری است تخصصی که نیاز به تعمیرکار جاروبرقی حرفه ای دارد. مجموعه دکتر ساید با سال ها تجربه در زمینه تعمیر لوازم خانگی، از جمله تعمیرات یخچال های ساید بای ساید، تعمیرات ماشین لباسشویی، تعمیرات جاروبرقی و… مفتخر به خدمت رسانی به هموطنان عزیز بوده است. شما با مشاهده هر کدام از این علائم، می توانید با مجموعه دکتر ساید تماس بگیرید تا تکنیسین های ما در اسرع وقت برای تعمیر جارو برقی شما اقدام کنند.

شماره تعمیرکار جاروبرقی در تهران

شماره تلفن های ما به قرار زیر است 021-66554292 مرکز تهران 021-66554292 جنوب تهران 021-88283930 شمال شرق تهران 021-88283930 شرق تهران 021-88283930 شمال تهران 021-46292165 غرب تهران

هزینه تعمیر جارو برقی چقدر است؟

هزینه های تعمیر جاروبرقی به عوامل مختلفی بستگی دارد شما می توانید با تماس با مرکز دکتر شاید به شماره 46292165_021 هزینه تقریبی را استعلام بگیرید

در صورت نیاز به تعویض قطعات، از قطعات اورجینال استفاده می شود؟

بله مرکز خدمات تعمیر لوازم خانگی دکتر ساید این تضمین را می دهد که تمامی قطعات با قطعات اورجینال جایگزین می شود.

تضمین دکتر ساید برای تعمیر درست جاروبرقی و به مشکل نخوردن مجدد جاروبرقی چیست؟

پس از تعمیر جاروبرقی، تست کارایی جاروبرقی در حضور مشتری انجام میشود. همچنین ضمانت نامه ای شامل ریز خدمات انجام شده توسط تعمیرکار ارائه می گردد.