تعمیرات تخصصی اسپیلت توسط تکنسین های حرفه ای دکتر ساید

تعمیر کولرگازی، تعمیرات اسپلیت و پکیج از خدمات بسیار پرکاربرد در فصول گرم سال است. اسپلیت یا همان کولر گازی نوعی از سیستم های پیشرفته تهویه هوا هستند که تبدیل گاز به مایع و سپس مایع به گاز، سرمای موجود از محیط را توسط اواپراتور می گیرد و آن را دوباره به محیط منتقل می کند. ترموستاتی که در اسپلیت ها به کار رفته، این امکان را فراهم می کند که بتوان دمای جریان هوا به صورت خودکار تنظیم کرد تا هر زمان که اتاق به دمای دلخواه رسید، اسپلیت کار خود را متوقف کند.
اسپلیت ها و کولرهای گازی از دو قسمت تشکیل شده اند. قسمت پنل داخلی و پنل خارجی. پنل داخلی همان دستگاهی است که در اتاق و محیط می بینیم و پنل خارجی، قسمتی از دستگاه است که در بیرون از ساختمان نصب می شود. نکته حائز اهمیت در اسپلیت ها این است که توانایی تولید هوای گرم را نیز دارند.

تعمیرات اسپلیت به صورت تخصصی

تعمیرات اسپلیت را نمی توان به دست تعمیرکاران غیر حرفه ای سپرد؛ تعمیرات کولر گازی و اسپلیت، کاری است تخصصی که فقط از تکنیسین های متخصص و مجرب بر می آید و سپردن آن به افراد غیر متخصص علاوه بر اینکه باعث ایجاد هزینه های بیشتر می شود، می تواند صدمات جبران ناپذیری را به کولر گازی شما وارد کند. برای این کار حتما با نمایندگی ها و مراکز تعمیر مجاز تماس بگیرید.

سرویس اسپلیت و کولر گازی

خدمات مراکز فنی فقط به تعمیرات اسپلیت خلاصه نمی شود. به طور کلی هر دستگاهی که یک مدتی از خرید و کار کردن آن می گذرد، نیاز به سرویس دارد و کولر گازی هم خارج از این قاعده نیست. تعمیرات اسپلیت باعث بالا بردن راندمان، قدرت و در نتیجه خنک کنندگی دستگاه می شود و علاوه بر این، فشار وارد شده به کولر و نیاز به تعمیرات اسپیلت را در دراز مدت کاهش می دهد.

تعمیرات اسپیلت در تهران

شارژ کولرگازی

شارژ کولرگازی نیز همانند تعمیرات اسپلیت کاری است تخصصی که نیازمند تکنیسین حرفه ای می باشد. دستگاه های تهویه مطبوع برای خنک کردن فضا و انجام پروسه تهویه از گازهای فریونی به عنوان مبرد استفاده می کنند که کمبود این گازها، چرخه خنک کردن را با مشکل مواجه می کنند.
شارژ کولرگازی معمولا با این روش ها صورت می گیرد: روش وزنی، روش آمپری و روش گیج مانوفیلد. بیشترین سرویس کارها از روش های وزنی و آمپری استفاده می کنند و روش مانوفیلد، از آن جا که درصد خطای بالایی دارد، چندان مطمئن نیست و امروزه به ندرت از آن استفاده می شود.

تعمیرات اسپلیت در تهران

سال هاست که خانه های زیادی در اقصی نقاط تهران استفاده از کولر گازی و اسپلیت را جایگزین کولرهای آبی کرده اند که این سبب نیاز به خدمات تعمیر و سرویس کولرگازی در تهران شده است. مجموعه دکتر ساید سال هاست که در کنار همشهریان عزیز تهرانی است و با کیفیتی متمایز توانسته در جلب رضایت شما عزیزان کوشا باشد. شما در هر نقطه از تهران که ساکن هستید، برای سرویس و تعمیر اسپلیت خود کافی است با یکی از شماره های مندرج در سایت تماس حاصل فرمایید.
تعمیر تخصصی اسپلیت سامسونگ نیز از خدمات مجموعه دکترساید در تهران است. دارندگان کولرهای گازی سامسونگ می‌توانند در صورت مشاهده‌ی هر گونه اشکال و نارکارآمدی در دستگاه خود با نمایندگی رسمی تعمیرات اسپلیت سامسونگ تماس گرفته و سرویس های مرتبط با تعمیر دستگاه خویش را دریافت نمایند. تمامی اقدامات مورد نیاز جهت بهبود، بازیابی، سرویس و تعمیرات تخصصی کولرهای سامسونگ در این مرکز، بر اساس استانداردهای جهانی و اصول علمی مطرح شده از سوی کمپانی سازنده صورت می‌پذیرد‌.

تعمیرات کولرگازی در تهران

پیشگیری از خرابی اسپلیت کولرگازی

با رعایت کردن یک سری نکات ساده اما کاربردی، می توانید اسپلیت و کولرگازی خود را همیشه سالم نگه داشته و تعمیرات آن را به حداقل برسانید:

 • سعی کنید از میان برندهای مختلف، بهترین ها را خریداری کنید؛
 • در طول ساعاتی که در خانه نیستید، دستگاه را خاموش کنید؛
 • سعی کنید هر از گاهی به دستگاه استراحت بدهید؛
 • تعمیر اسپلیت در بعضی از اوقات از تمیز نبودن فیلتر آن ناشی می شود. تمیز کردن فیلترها را فراموش نکنید؛
 • دستگاه را برای دماهای بیش از حد پایین، تنظیم نکنید؛
 • کولرگازی خود را متناسب با فضا و متراژ فضای ساختمان خود انتخاب کنید؛
 • در هنگام خرید به برچسب مصرف انرژی دقت کنید.

مشکلات رایج در تعمیر اسپیلیت

رایجترین مشکلات در تعمیر اسپیلت و تعمیر کولرگازی، موارد زیر هستند:

 • سرمای کولر گازی کم شده است؛
 • فن بیرونی کندانسور به خوبی کار نمی کند؛
 • برد الکتریکی کولرگازی خراب شده است؛
 • کابل ها با مشکل مواجه شده اند؛
 • از پنل داخلی کولر، آب سرریز می شود؛
 • روی لوله ها برفک ایجاد شده است؛
 • اسپلیت لرزش بیش از اندازه و صدای غیر معمولی دارد؛
 • دستگاه به طور کلی روشن نمی شود؛
 • فن داخلی با مشکل مواجه شده و یا از کار افتاده است.

می توان گفت که تعمیر اسپیلت در هنگام بروز این مشکلات اجتناب ناپذیر بوده و توصیه می شود که در این زمان با یک مرکز تعمیرات مجاز، تماس حاصل نمایید.

شماره تعمیراکار کولرگازی

نشتی گاز کولرگازی

کولر گازی اسپلیت باید همواره دارای یک مقدار معینی گاز مبرد باشد تا بتواند عملکرد مناسبی داشته باشد و سرمای مناسب تولید کند. این مقدار برای کولرگازی های مختلف متفاوت است و باید از راهنمایی های دفترچه دستور العمل کولرگازی کمینه و بیشینه مقدار را مطالعه کنید. گاهی گاز مبرد اسپلیت کم می شود که احتمالا به دلیل نشتی گاز است. نشت گاز کولرگازی برای محیط زیست بسیار خطرناک است. زمانی که کولرگازی شما نشتی دارد از زدن گاز اجتناب کنید و از یک تعمیرکار کولرگازی کمک بگیرید تا نشتی ها را پیدا کرده و سپس تعمیر نماید.

کثیف شدن فیلترهای اسپلیت

کولرگازی را می بایست به صورت دوره ای سرویس کنید. به خصوص در مناطقی که گرد و غبار و آلوگی هوا زیاد است و یا در خانه هایی که از حیوانات خانگی نگه داری می شود سرویس اسپلیت باید در فاصله های زمانی کمتر انجام شود.
چنانچه لوله ها و فیلترهای کولر گازی کثیف شوند راندمان کار کولرگازی را پایین می آورند و کارکرد صحیح آن را دچار اختلال می کنند. کثیفی کولرگازی باعث فرسودگی و خرابی کمپرسور و فن ها می شود.

کولرگازی باد خنک نمی دهد

می توان گفت رایج ترین مشکلی که اغلب افراد با آن مواجه می شوند این است که کولرگازی روشن است اما باد خنک تولید نمی کند. این مورد از ایرادات اسپلیت علل مختلفی دارد که باید توسط تعمیرکار اسپلیت مورد بررسی قرار بگیرد عیب یابی شود و سپس تعمیر گردد.

گاهی مشکل از کولرگازی نیست، متراژ منزل یا محیطی که از دستگاه استفاده می کنید بزرگ است و تنها یک دستگاه جوابگو نیست در این صورت باید از چند اسپلیت استفاده کنید. در برخی مناطقئ به خصوص مناطق گرمسیری جنوب دما هوا به قدری بالاست که با اینکه کولرگازی به درستی کار می کند نمی تواند پاسخگو باشد. هر اسپلیت می تواند دمای محیط را 20 درجه سانتی گراد پایین تر بیاورد.
کم بودن گاز اسپلیت هم یکی از علل رایج است که در این مورد همان طور که در بخش های قبلی گفتیم باید ابتدا مطمئن شویم که کولر نشتی ندارد و سپس اگر مقدار گاز مبرد کم شده است باید به آن گاز اضافه کنیم.
کثیفی فیلترها و لوله های گاز هم می تواند یکی از علل عدم کارکرد صحیح اسپلیت باشد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

سرو صدای نامتعارف اسپلیت

مانند سایر لوازم الکتریکی منزل، کولرگازی هم زمانی که کار میکند از خود صدایی تولید می کند. این صدا معمولا صدای ناچیزی است. اما گاهی صداهای نامتعارفی از اسپلیت شما به گوش می رسد که ممکن است علل مختلفی داشته باشد. یک از علل تولید این صدا عدم نصب درست کولرگازی است.
تراز نبودن کمربند کولرگازی می تواند منشا تولید صدا باشد که می بایشت توسط تعمیرکار کولر گازی بررسی شود. عواملی دیگری همچون مشکل در یاتاقان موتور هم می تواند علت سر و صداهای اسپلیت باشد.

هزینه تعمیرات تخصصی اسپیلت و کولر گازی

برآورد هزینه تعمیرات اسپلیت و دستمزد تعمیرکار کولرگازی معمولا پس از عیب یابی دستگاه انجام می شود. این هزینه بسته به نوع خرابی و قطعه خراب شده متغیر است و نمی توان آن را از پیش تعیین کرد. در ضمن کیفیت و برند قطعات یدکی و جایگزین نیز یکی از عوامل موثر در هزینه تعمیر کولر گازی است. دقت داشته باشید که قطعات یدکی، حتما اصل باشند که پس از مدت کوتاهی دوباره نیاز به تعمیر اسپلیت خود نداشته باشید.

دکتر ساید، متخصص تعمیر لوازم خانگی

مجموعه دکتر ساید با برخورداری از کادری مجرب و حرفه ای، سال هاست که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی اعم از تعمیر یخچال، تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی و نیز تعمیر اسپلیت و کولرگازی در خدمت مشتریان و همشهریان بوده است. کیفیت بالای تعمیر، اصل بودن قطعات یدکی، سرعت عمل و قیمت منصفانه، از دلایل اعتماد مشتریان عزیز به تیم دکتر ساید می باشد. هم اکنون اگر در مورد تعمیر اسپلیت و یا هر کدام از لوازم خانگی به مشاوره نیاز دارید، می توانید با شماره هایی که در سایت قرار داده شده، تماس حاصل فرمایید.

شماره تعمیرکار کولرگازی در تهران؟

شماره تلفن های ما به قرار زیر است 021-66554292 مرکز تهران 021-66554292 جنوب تهران 021-88283930 شمال شرق تهران 021-88283930 شرق تهران 021-88283930 شمال تهران 021-46292165 غرب تهران

هزینه تعمیر اسپلیت کولرگازی چقدر است؟

هزینه های تعمیر یخچال ساید بای ساید به عوامل مختلفی بستگی دارد شما می توانید با تماس با مرکز دکتر ساید به شماره 46292165_021 هزینه تقریبی را استعلام بگیرید

در صورت نیاز به تعویض قطعات، از قطعات اورجینال استفاده می شود؟

بله مرکز خدمات تعمیر اسپلیت کولرگازی دکتر ساید این تضمین را می دهد که تمامی قطعات با قطعات اورجینال جایگزین می شود.

تضمین دکتر ساید برای تعمیر درست اسپلیت کولرگازی و به مشکل نخوردن مجدد یاسپلیت کولرگازی چیست؟

پس از تعمیر اسپلیت کولرگازی، تست کارایی اسپلیت کولرگازی در حضور مشتری انجام میشود. همچنین ضمانت نامه ای شامل ریز خدمات انجام شده توسط تعمیرکار ارائه می گردد